GABRİNİ DERMA MAKE UP COVER FONDÖTEN

By Fatma Gökmen - Temmuz 10, 2018

Herkese merhaba,

Son günlerde en sık kullandığım mükemmel kapatıcılığa sahip bir fondötenden bahsetmek istiyorum size. Markamız ''Gabrini'' ve serimiz ''Derma Make-up Cover''.


Fatma Gökmen - Gabrini - Derma Make up Cover Fondöten


Bu fondötenin en belirgin özelliği yüksek oranda kapatıcılık sağlamasıdır kuşkusuz. Göz altı morluklarım olmadığı için bu konuda söyleyebileceğim tek şey, yorgun ve uykusuz olduğumda göz altlarımda oluşan belirtileri tamamen kapatabilmesidir. Ayrıca, cilt lekelerimi, sivilce izlerimi ve hatta yüzümdeki benleri bile tamamen kapatıyor. Bu yoğun kapatıcılık sayesinde kusursuz ve porselen bir cilde sahip olabiliyorum. 

Üstün kapatıcı formülü sayesinde az bir miktarda bile uygulansa, cildi aydınlatmak ya da koyulaştırmak amaçlı kullanıldığında mükemmel bir denge sağlıyor. Ayrıca suya da dayanıklılığı oldukça yüksek.


Fatma Gökmen - Gabrini - Derma Make up Cover Fondöten


Gabrini fondötenin vaddlerinden bir diğeri, 24 saat kalıcılık sağlaması. Sanırım hiçbirimiz 24 saat boyunca makyajımızı yüzümüzde bekletmediğimiz için bu vaadini ne kadar gerçekleştirebildiğini test edemeyiz. Lakin bu fondöteni kullandıktan sonra, herhangi bir makyaj sabitleyici sprey ile de sabitlediğim zaman uzun süre kalıcılığını koruduğunu söyleyebilirim. Bununla birlikte, mat bitiş sağlayan bu fondöteni uyguladıktan sonra herhangi bir pudra kullanılmasını asla önermiyorum. 


Fatma Gökmen - Gabrini - Derma Make up Cover Fondöten


Unutmadan söylemeliyim ki, Gabrini fondöten dermatolojik olarak test edilmiştir. Ve SPF 15 içeriği sayesinde cildi güneşin zararlı etkilerinden korumaktadır. En sevdiğim özelliklerinden birisi de, asla sivilce yapmaması oldu. 

Bildiğim kadarıyla bu fondötenin dört ayrı tonu var: 101-102-103-104. Açık ve peme alt tonlu ciltler için 101 numara, açık-orta ve sarı alt tonlu ciltler için 102 numaralı fondötenleri öneriyorum. Bununla beraber, daha koyu tenliler için 103 ve 104 numaralı fondötenler mükemmel olacaktır. Sadece esmerler için değil, açık tenlilerin de yüz boyutlandırma işlemlerinde koyu tonları tercih edebilmeleri de mümkündür. 

Fatma Gökmen - Gabrini - Derma Make up Cover Fondöten


Bazı küçük kozmetik mağazalarında ve www.markafoni.com 'da Gabrini ürünlerine ulaşabilirsiniz. Fondötenin güncel fiyatı ise, 21.99 TL.

Gabrini fondötenden inanılmaz memnunum. Özellikle yoğun kapatıcılık arayanlar için muazzam bir seçenek. Karma ve yağlı ciltler için daha uygun olduğunu düşünüyorum. Eğer bu özelliklerde bir fondöten arayışında iseniz, mutlaka denemenizi öneririm. Asla pişman olmazsınız. Değerli vaktinizi ayırıp bloğumu ziyaret ettiğiniz ve yayınımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Görüşlerinizi yorum yazarak benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Yeni yayınlarda görüşmek dileğiyle ^^

  • Share:

You Might Also Like

2 yorum